Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Košice prežili klinickú smrť, rozhodne sa v stredu pod Tatrami?

Stretnutie rozhodol gól Šedivého v 77. minúte.

Piaty zápas rozuzlenie nepriniesol.Piaty zápas rozuzlenie nepriniesol. (Zdroj: Korzár/Judita Čermáková)

KOŠICE. - Hokejisti HC Košice zvíťazili v 5. štvrťfinálovom zápase Kaufland play off Tipsport ligy nad HK Poprad 4:3 po predĺžení a znížili stav série hranej na štyri víťazstvá na 2:3. Košičania v zápase trikrát dotiahli tesné manko a víťazný gól dosiahli v 77. minúte, keď skóroval obranca Eduard Šedivý.

Šiesty duel série je na programe v stredu 20. marca v Poprade.

Prvá tretina v réžii Kamzíkov

Hráči HC Košice si uvedomovali, že pre zotrvanie v sérii musia doma bezpodmienečne zvíťaziť a ukončiť úspešné tohtosezónne popradské ťaženie v Steel aréne. Už v 2. minúte Košičanom pohrozil obranca Fabian, ktorý sa dostal do sľubnej pozície, ale strela bez prípravy mu nesadla ideálne.

SkryťVypnúť reklamu

V 6. minúte mohli Košičania v presilovke otvoriť skóre, ale stal sa opak. Ich rozohrávku v strednom pásme zmaril Takáč, ktorý v úniku prekonal brankára Laca - 0:1.

Na 0:2 nezvýšil v 13. minúte Buzzeo a krátko na to si domáci vytvorili tlak. V ňom "kamzíci" opäť predviedli svoju typickú obetavosť, zblokovali mnoho striel a mali aj šťastie pri strele Šerbatova, ktorý z ostrého uhla trafil iba žŕdku odkrytej bránky.

Košičania museli doťahovať

Popradčania v úvode druhej časti odolali snahám domácich o vyrovnanie, ale v 23. minúte brankár Vošvrda predsa len kapituloval. Po osi Haščák - Slovák presne namieril Šerbatov - 1:1. V 29. minúte si potlesk domácich tribún vyslúžil brankár Laco, ktorý lapačkou na ľade zmaril tutovku zblízka dorážajúceho Takáča.

V 32. inkasovali domáci nepríjemný úder, keď pokus Paukovčeka usmernil do košickej bránky domáci obranca Koch - 1:2. Lenže od 34. minúty bolo opäť vyrovnané, keď Hričinovu strelu z ostrého uhla tečoval za vlastného brankára Petran - 2:2. Zaujímavý úsek hry podčiarkla akcia Takáča so zakončujúcim Mlynarovičom, ktorý zblízka upravil na 2:3.

Dudáš vyrovnal v hodine dvanástej

Domáci si boli vedomí, že musia skórovať a ďaleko k tomu neboli v 42. minúte, Galamboš však v nádejnej pozícii neuspel. V presilovke v 50. minúte sa dostali tlaku, zovreli Popradčanov, ale tí zblokovali viaceré košické strely a ubránili sa.

Košičania sa snažili o ofenzívu aj pri hre 5 na 5, hráči Popradu naďalej pokračovali v obetavej hre a mimoriadne pozornej defenzíve. Košičania skúsili v 58. minúte hru so šiestimi hráčmi, v ktorej strelou od modrej čiary vyrovnal Dudáš - 3:3.

Gól Buzzea neuznali, rozhodol Šedivý

V predĺžení sa Popradčania dostali k presilovke, ale Košičania oslabenie bez väčších problémov zvládli. V 65. minúte sa už Popradčania radovali po zásahu Buzzea, ich gól však napokon rozhodcovia neuznali pre posunutú bránku. Od 75. minúty hrali presilovku aj domáci a v nej o predĺžení série rozhodol obranca Šedivý.