Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Kamzíci vytúžený titul nezískali

Zvolenčania vyhrali celú finálovú sériu 4:1 na zápasy.

Popradskí hokejisti skončili nakoniec so striebrom.Popradskí hokejisti skončili nakoniec so striebrom. (Zdroj: FB/HKM Zvolen)

POPRAD. Domáci začali piate finále aktívnejšie a už v štvrtej minúte pohrozili strelou Mikuša, ale puk skončil len na bočnej sieti. O minútu to skúšal strelami Kubka a po druhej chcel dorážať pred Vošvrdom Kolenič, zblokovaná strela šla ale nad bránu Popradu.

Súvisiaci článok Riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi: Bolo náročné zvyknúť si na prázdne tribúny Čítajte

V 7. minúte mohli kamzíci vyhrávať, keď prečíslenie troch na dvoch nepremenil Skokan a taktiež ani z dorážky Svitana. V čase 8:51 sa 500 divákov na zvolenskom štadióne dočkalo gólu. V trme-vrme pred Vošvrdom sa najlepšie zorientoval McPherson a strelou pod brvno otvoril skóre 1:0. Presne o minútu sa hráči spod Tatier tešili z vyrovnávajúceho gólu. Bjalončík dostal prihrávku spoza brány a švihom nedal šancu Rahmanovi v bráne Zvolena 1:1.

O 48 sekúnd mohli kamzíci vyhrávať, ale Paločko zoči-voči Rahmovi neuspel. Aj po góloch sa hral opatrný hokej a oba tímy čakali na chybu svojho súpera. Stav po prvej tretine bol zaslúžený 1:1 a piate finále bolo otvorené.

Škoda päťminútového oslabenia

V 22. minúte to skúšali strelami najprv McPherson a Tibenský, ale Vošvrda si strážil svoju svätyňu. O dve minúty pálil aj Stupka, jeho projektil však letel len tesne mimo ľavej žŕdky popradskej brány. V čase 27:25 sa dostali domáci k päťminútovej presilovke, keď Mashinter dostal osobný trest 5 + do konca zápasu, ale v početnej výhode sa len trápili.

Popradčania sa bránili výborne a Zvolenčanov držali na dištanc. Napokon ale kapitulovali v sekunde, keď sa presilová hra domácich skončila. Krížnu prihrávku tečoval Bondra a puk skončil za brankárom Vošvrdom 2:1. Po góle prevzali iniciatívu hráči Popradu, ale dostať puk za bránkovú čiaru Rahmanovej brány sa im nepodarilo.

Tretia tretina v réžii Popradu nepriniesla úspech

Aj začiatkom tretieho dejstva mohli ako prví skórovať hráči Zvolena, keď Mikuš vybojoval puk, zadovkou korčuľou našiel McPhersona, ale ten puk napálil len do Vošvrdu. Hráči Popradu postupom času boli lepším tímom a dostali domácich pod tlak, ale Skokanova delovka 46. minúte tesne minula domácu bránu. O štyri minúty zahodil ďalšiu tutovku hostí Haščák, keď po Skokanovej prihrávke pálil iba do brankára Rahmana.

Ďalšiu obrovskú šancu mali hostia v 52. minúte, keď Svitana v stopercentnej šanci neprekonal už ležiaceho brankára Zvolena.

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou v 55. minúte. McPherson sa dostal do úniku a pred Vošvrdom nezaváhal 3:1. Kamzíci začali strieľať na brankára Rahma z každej príležitosti a bolo na hráčoch vidieť frustráciu. V čase 58:43 sa ale dočkali gólu, keď Livingston prestrelil Rahma 3:2. V závere sa HK Poprad pokúsil o power play, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.